Stworzył 4-drzwiowe coupe na bazie Jaguara F-Type. “Dlaczego Brytyjczycy na to nie wpadli?”

Miłośnicy motoryzacji, którzy zajmują się grafiką komputerową, dysponują umiejętnościami, dzięki którym mogą tworzyć auta, które nie istnieją. Oczywiście jedynie w wirtualnej formie.

Mając chwilę wolnego czasu mogą oni jednak chociaż w ten sposób sprawdzić na przykład, jak wyglądałby dany model w nowej wersji nadwozia. Właśnie z takim przykładem mamy tu do czynienia.

575 KM w stylowym kabriolecie. Tak brzmi 5.0 litrowe V8 pod maską Jaguara F-Type R (wideo)

Grafik, ukrywający się na Instagramie pod pseudonimem sugardesign_1, wziął na warsztat Jaguara F-Type. Obecnie auto to jest dostępne jedynie jako 2-drzwiowe coupe lub roadster.

Na załączonych zdjęciach możesz zobaczyć wizję F-Type w wydaniu 4-drzwiowego shooting brake. Trzeba przyznać, że pomysł na bardziej praktyczne auto wydaje się być bardzo trafiony.

Szczególnie świetne wrażenie robi podzielony na pół spojler na tylnej klapie. Mamy tu do czynienia z drzwiami, w których szyby nie posiadają ramek, co jest chyba już koniecznością w tego typu aucie.

Autor zadał sobie trudu i zaprezentował nam swojego Jaguara z kilku perspektyw. Szkoda, że Brytyjski producent raczej już się nie zdecyduje na taki ruch. Model F-Type zniknie bowiem wkrótce z oferty na zawsze.

Tak po nocy w zimnym garażu budzi się do życia 5.0 litrowe V8. Jaguar F-Type R zaryczał (wideo)

Pod maską widocznego na zdjęciach auta moglibyśmy znaleźć zarówno 2.0 litrowy motor R4 o mocy 300 koni mechanicznych jak i 5.0 litrowe V8. To drugie może generować 450, 550, a nawet 575 koni mechanicznych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Sugarchow (@sugardesign_1)