Starcie niemieckich tytanów po tuningu. “Jeden nie dał żadnych szans swoim rywalom” (wideo)

Niemcy są chyba mistrzami jeśli chodzi o budowanie rodzinnych samochodów, które pod maską skrywają prawdziwe potwory. Samochodów takich jak BMW M5, Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ czy Audi RS7 nie trzeba nikomu chyba przedstawiać.

Właśnie te trzy wspomniane wyżej modele stanęły na linii startu do kilku wyścigów równoległych. Nie mamy tu jednak do czynienia z seryjnymi egzemplarzami.

Stracił panowanie nad 720-konnym BMW M5, ale i tak pokonał gościa z Audi RS7 C8 (wideo)

Zaczynając alfabetycznie, pierwszym z zawodników jest Audi RS7 Sportback generacji C8. Właścicielowi udało się wycisnąć z 4.0 litrowego silnika V8 aż 825 koni mechanicznych.

Podobną mocą legitymuje się drugi z samochodów, czyli BMW M5 Competition F90. 4.4 litrowa jednostka V8 biturbo zapomniała już co to znaczy generować 625 koni mechanicznych. Tu również jest ich teraz 806.

Ostatnim z rywali jest Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+. 4.0 litrowy silnik V8 biturbo produkuje najmniej mocy z całej stawki. Kierowca ma tam do dyspozycji „tylko” 780 koni mechanicznych.

Pojedynek porobionych potworów. RS7-R vs AMG E63 S. Jeden zjadł drugiego (wideo)

Każdy z nich jest piekielnie szybki i potrafiłby zaskoczyć niejednego właściciela supersamochodu. Jeden z zawodników nie miał jednak sobie równych. Gratulacje dla właściciela Audi RS7.