Sprzedał Bugatti i nie chciał patrzeć jak odjeżdża. “Zakup to jedno, utrzymanie to koszmar” (wideo)

Bugatti Veyron to samochód, który zawsze będzie wzbudzał mnóstwo emocji. Francuska marka stworzyła samochód, który oferował niespotykane do tej pory osiągi.

Bohater załączonego nagrania wideo postanowił wystawić na sprzedaż jedno z takich właśnie aut. W końcu udało się znaleźć kupca. Bugatti Veyron zmienia właściciela.

Bugatti Veyron
Bugatti Veyron

Wystawił na sprzedaż Bugatti Veyrona. Serwis twierdzi, że jazda nim nie jest bezpieczna (wideo)

Sam zakup samochodu, porównując go oczywiście do innych supercarów, nie jest jakimś kosmicznym wydatkiem. Jak podpowiada ówczesny właściciel, obecnie samochody te osiągają cenę między 1,2 a 1,5 miliona dolarów.

Mówimy więc o kwocie rzędu 6-8 milionów złotych. Dużo większym problemem są natomiast koszty utrzymania. Te potrafią być naprawdę kosmiczne.

Sama wymiana opon wiąże się z wydatkiem 185 000 złotych, a wymiana oleju to kolejne 100 000 złotych. Trzeba to robić co roku, więc warto być na to przygotowanym.

Bugatti Veyron
Bugatti Veyron

Za napęd Bugatti Veyrona odpowiada 8.0 litrowy silnik W16 z czterema turbosprężarkami. Generuje on 1001 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie do 100 km/h w 2,5 sekundy.

Jest to auto, którym możemy przekroczyć barierę 400 km/h. Jego prędkość maksymalna wynosi 407 km/h, a żeby ją osiągnąć, trzeba skorzystać z dodatkowego kluczyka, tzw. „Speed Key”.

Bugatti Veyron
Bugatti Veyron

Ile kosztuje utrzymanie Bugatti Chiron? Jedna opona za 40 tys. złotych to kropla w morzu

Manny Khoshbin będzie się teraz rozglądał za kolejnym egzemplarzem Veyrona. Jak twierdzi, szuka limitowanej edycji, podobnej do posiadanego przez niego modelu z serii Grand Sport Vitesse Rembrandt.