Sprawdził nowe Audi RS5 Sportback Competition Plus na torze. “To zupełnie inne auto” (wideo)

W maju 2022 roku Audi pochwaliło się nowymi pakietami, które przygotowano dla modeli RS4 i RS5. Klienci mogą zamawiać te auta wyposażone dodatkowo w zestaw Competition lub Competition Plus.

Moc silnika nie ulega zmianie, ale na pokładzie pojawia się sporo elementów, które znacznie poprawiają prowadzenie. Szczególnie jeśli zamierzamy wybrać się naszym autem na tor wyścigowy.

Audi RS5 Coupe Competition Plus
Audi RS5 Coupe Competition Plus

Audi RS4 i RS5 (2022) z pakietem Competition. W seryjnym aucie “pokręcisz gwintem” (wideo)

W pakiecie Competition mamy tam głośniejszy układ wydechowy, poprawione oprogramowanie skrzyni biegów, usprawniony mechanizm różnicowy i zmienione przełożenie układu kierowniczego. Jest też ceramiczny układ hamulcowy.

Dokupując wersję Competition Plus otrzymujemy dodatkowo gwintowane zawieszenie i opony Pirelli P Zero Corsa. Pod maską nadal pracuje 2.9 litrowe V6 o mocy 450 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 600 niutonometrów.

Audi RS5 Sportback Competition Plus
Audi RS5 Sportback Competition Plus
Audi RS4 Avant Competition Plus
Audi RS4 Avant Competition Plus

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz takie auto w akcji. Autorowi udało się zmierzyć czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h, który wynosi 3,84 sekundy.

Abt Audi RS4-S Avant Quattro. Ten “rodzinny bombowiec” robi 0-100 km/h w 3,49 s (wideo)

Zamawiając nowe Audi RS4 Avant, RS5 Coupe lub RS5 Sportback w polskim salonie za Pakiet Competition zapłacisz dodatkowo 48 620 złotych. Wersja Competition Plus pochłonie z Twojego konta 72 180 złotych.

https://youtu.be/se2xm_qIby8