Sprawdził jak przyspiesza elektryczny Ford F-150 Lightning. “Jest szybszy, niż BMW M3” (wideo)

Producenci bardzo często ograniczają dystrybucję niektórych modeli tylko na wybrane rynki. Jednym z takich przykładów może być na przykład Ford F-150, którego niestety nie uświadczymy w Polsce.

Jakiś czas temu premierę miała jego w pełni elektryczna wersja, nazwana Lightning. Ford postanowił dać szansę dziennikarzom z Europy na zapoznanie się z tym autem.

Ford Ranger w 4 odsłonach. Sprawdziliśmy po co jest Raptor, MS-RT, Wolftrak i Stormtrak (wideo)

Ford F-150 Lightning
Ford F-150 Lightning

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak radzi sobie ten wielki pickup z bezemisyjnym napędem. Jest to egzemplarz w wersji z silnikami o mocy 588 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 1051 niutonometrów.

Mamy tam oczywiście napęd na wszystkie koła, a w podwoziu umieszczono akumulatory o pojemności aż 131 kWh. Ma to zapewnić zasięg około 480 kilometrów.

Producent deklaruje, że Ford F-150 Lightning w takiej wersji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Autorowi udało się uzyskać nieco lepszy rezultat. Auto okazało się być szybsze niż bazowe BMW M3 G80.

Ford F-150 Lightning
Ford F-150 Lightning

My wkrótce również otrzymamy możliwość przetestowania tego elektrycznego pickupa. Możesz zatem niebawem oczekiwać obszernego artykułu na jego temat.

Tak brzmi 2.5-calowy wydech w Fordzie Ranger Raptor. “Możesz to ustawić na dzwonek” (wideo)

Być może Ford jednak rozważa wprowadzenie go na rynek europejski i chce sprawdzić, jaki będzie odzew ze strony klientów? Pożyjemy, zobaczymy.