Spod świateł wygrasz nawet z motocyklem. BMW M5 CS pokazało co potrafi xDrive (wideo)

BMW znane jest większości z nas głównie jako producent samochodów. Niektórzy mogą zapomnieć, że marka ta buduje również motocykle. I to bardzo szybkie motocykle.

Jakiś czas temu zdecydowano się na stworzenie pierwszego motocykla oznaczonego symbolem BMW M. Jego pełna nazwa to BMW M 1000 RR i w polskich salonach kosztuje on od 154 900 złotych netto.

BMW M3 Competition ucieka przed M 1000 RR. To pierwszy motocykl od BMW M (wideo)

Napędza go silnik o pojemności 1.0 litra, który generuje moc 212 koni mechanicznych. Przy masie zaledwie 192 kilogramów robi to niesamowitą robotę.

Redakcja CarWow postanowiła zorganizować wyścig z jednym z najszybszych samochodów BMW M. Wybór padł na BMW M5 CS xDrive F90. To limitowane auto, które nie jest już dostępne w sprzedaży.

Pod maską pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.4 litra. Generuje on moc 635 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 750 niutonometrów momentu obrotowego.

Codziennie budzi sąsiadów “bulgotem” BMW M5 CS. Zmienił wydech i jest jeszcze głośniej (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz serię pojedynków między tymi dwoma zawodnikami. Wynik raczej nie będzie zaskakujący, ale ciekawa jest z pewnością różnica na starcie.