Smart “szaleje” na autostradzie. Nie trzeba jechać do Niemiec, żeby legalnie osiągnąć v-max (wideo)

Szukając niewielkich rozmiarów samochodu, warto rozejrzeć się za którymś ze Smartów. Modelem ForTwo bez problemu zmieścisz się praktycznie na każdym miejscu parkingowym.

Właśnie takie auto jest bohaterem załączonego nagrania wideo. Autor nie ma jednak zamiaru sprawdzać jego praktyczności i zwinności.

To najszybszy Smart w historii marki. Rozpędza się do 100 km/h lepiej niż BMW M3 (wideo)

On postanowił przeprowadzić nim próbę autostradową. Tym razem jednak nie będzie to wycieczka do Niemiec na Autobahn bez ograniczenia prędkości. Nie jest to bowiem konieczne.

Pod maską Smarta pracuje turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 0.6 litra. Generuje ona zaledwie 45 koni mechanicznych oraz 70 niutonometrów momentu obrotowego.

Producent deklaruje czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h na poziomie niecałych 19 sekund. Prędkość maksymalna natomiast to zaledwie 135 km/h. Możemy więc legalnie osiągnąć V-MAX nawet na polskiej autostradzie.

Smart #1 (2023) oficjalnie. Na tylną oś trafiają 272 KM, a na baterii przejedziesz 440 km (wideo)

Autor nagrania zmierzył urządzeniem GPS czas rozpędzenia się do setki i wyszedł on dużo gorzej, niż twierdzi producent. Jest to zapewne wina dużo szerszych kół, niż w seryjnym egzemplarzu.