“Rekin biznesu” w Jeepie SRT poganiał na lewym pasie. “Trafił na policjantów w BMW” (wideo)

Polscy policjanci mają do dyspozycji sporo nieoznakowanych radiowozów, które są wyposażone w wideorejestratory. W bardzo prosty sposób mogą więc chwytać kierowców łamiących przepisy.

Większość użytkowników naszych dróg wie, za jakimi autami się „rozglądać”. Drogówka najczęściej korzysta z BMW Serii 3, ale ostatnio do floty dołączyły auta takie jak Cupra Leon czy Renault Megane R.S..

Wyprzedził w złym miejscu. Policyjna Cupra Leon o mocy 300 KM od razu zaatakowała (wideo)

Bohater załączonego nagrania wideo najwidoczniej nie miał o tym pojęcia. Mogła go również zmylić wysoka prędkość, z jaką poruszali się policjanci po drodze ekspresowej S7 w okolicy Elbląga.

Jeep Grand Cherokee SRT
Jeep Grand Cherokee SRT

Właściciel Jeepa Grand Cherokee zaczął mrugać długimi na BMW pędzące lewym pasem 150 km/h. Policjanci potulnie zjechali mu na prawo i rozpoczęli pomiar.

Gość szybko rozpędził się do ponad 200 km/h, co oczywiście poskutkowało wlepieniem mandatu w wysokości 2500 złotych. Oprócz tego, ukarano go za nieodpowiednie korzystanie ze świateł drogowych, oraz nieutrzymanie właściwego odstępu.

Łącznie z portfela właściciela Jeepa zniknie 3000 złotych, a do jego konta dopisane zostały 24 punkty karne. Brakuje mu zatem jednego „oczka” aby stracić prawo jazdy i zostać skierowanym na kontrolny egzamin. O ile wcześniej miał oczywiście czyste konto.

Jeep Grand Cherokee SRT
Jeep Grand Cherokee SRT

Mężczyzna najprawdopodobniej prowadził Jeepa Grand Cherokee w wersji SRT. Oznacza to, że pod maską pracuje 6.4 litrowy silnik V8, który generuje moc 468 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 624 niutonometry.

Nieoznakowanym BMW gonili McLarena na autostradzie A1. 29-latek “zbiedniał” o 2500 zł

Taką „sportową terenówką” jesteśmy w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w równe 5 sekund. Prędkość maksymalna natomiast wynosi w tym przypadku 257 km/h.

https://youtu.be/pctp2CyNwbk