Radiowóz przewrócony na bok w Bydgoszczy. “Kierujący policjant został pouczony” (wideo)

Niektórzy kierujący pojazdem uprzywilejowanym zapominają, że ich również obowiązuje zachowanie ostrożności. Wydaje im się, że włączając „koguty” nie muszą już na nic uważać.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło 21 października 2022 roku w Bydgoszczy. Na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego, Staszica, 3 Maja i Markwarta.

Kierowca karetki przesadził? Uprzywilejowanie nie zapewnia mu nieśmiertelności (wideo)

Kierowcy muszą się tam stosować do sygnalizacji świetlnej. Tym razem jednak nawet ona nie pomogła. Doszło do zderzenia auta osobowego i radiowozu.

Nagranie z wideorejestratora zostało opublikowane bez dźwięku. Widać na nim, że policyjny samochód ma włączone sygnały świetlne. Nie wiadomo, czy syrena dźwiękowa również działała, ale jest to wymóg, aby auto uznawać za uprzywilejowane.

Kierowca Mazdy 6, który wjeżdżał na skrzyżowanie przy zielonym świetle, nie zauważył radiowozu i wjechał w jego tylną oś. Policyjne auto przewróciło się na bok.

“Geniusz” uderzył w karetkę na sygnale. “Trzeba być orłem, żeby taki numer wywinąć” (wideo)

Jak donosi portal i.pl, funkcjonariusz prowadzący radiowóz został pouczony. Dwóch policjantów zostało rannych, a kierowcy osobówki nic poważnego się nie stało.