“Przyczaił się” pod fabryką Mercedesa. Zobaczył model, którego nikt wcześniej nie widział (wideo)

Nowy Mercedes-Benz Klasy E powinien zadebiutować już na przełomie roku 2022 i 2023. Generacja W214 zastąpi model, który jest obecny na rynku od 2016 roku.

Niemcy już od dłuższego czasu testują nową E-Klasę, ale do tej pory w sieci pojawiały się jedynie zdjęcia i filmy ukazujące wersję sedan. Można je było spotkać na drogach już od grudnia 2021 roku.

Tak ma wyglądać nowy Mercedes-Benz Klasy E W214. “Wygląda jak pomniejszona S-Klasa”

Tym razem, mamy do czynienia z bardziej praktycznym „kombiakiem”. Autorowi nagrania udało się je zobaczyć pod siedzibą niemieckiej marki w Boblingen, niedaleko Stuttgartu.

2023 Mercedes-Benz Klasy E S214
2023 Mercedes-Benz Klasy E S214

Na skrzyżowaniu, w oczekiwaniu na zielone światło, stały aż dwa egzemplarze Klasy E generacji S214. Dookoła można było zobaczyć kilka sztuk obecnie oferowanej odmiany kombi w wersji All-Terrain.

Nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie odbędzie się premiera Mercedesa Klasy E W214. Nie mamy też pojęcia, czy jednocześnie zostanie zaprezentowane kombi oraz sedan.

W przypadku generacji W213 seryjna produkcja wersji sedan rozpoczęła się w lutym 2016 roku. Montaż bardziej praktycznej odmiany kombi, czyli T-Modelle, ruszył we wrześniu 2016 roku.

Mercedes-Benz Klasy E W214
Mercedes-Benz Klasy E W214 fot. kolesa.ru

Pod maskę E-Klasy trafią 4- i 6-cylindrowe jednostki z układem miękkiej hybrydy. W ofercie z pewnością znajdziemy też hybrydy typu plug-in.

Mercedes-AMG C 63 S E Performance 4MATIC+ oficjalnie. Śmiejesz się z 2.0, ale to potwór (wideo)

Nie powinniśmy jednak już niestety liczyć na 4.0 litrowe V8 w topowym wariancie od AMG. Najprawdopodobniej będzie on napędzany układem znanym z nowej Klasy C w wydaniu 63 S E Performance.