Przy 250 km/h depnął w swoim Bugatti. Gość z Koenigsegga odleciał jak samolotem (wideo)

Większość wyścigów z „rolki” zaczyna się od prędkości rzędu 50 km/h. Na wyznaczony znak-sygnał kierowcy wciskają gaz do dechy i sprawdzają, które auto lepiej się rozpędza.

W autach z silnikami o naprawdę wysokiej mocy można to zrobić w nieco bardziej spektakularny sposób. Oczywiście, trzeba mieć odpowiednie do tego miejsce.

Trzyma Bugatti Chirona pod domem, bo w garażu zmieścił się tylko Koenigsegg i Divo (wideo)

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz pojedynek dwóch hypercarów, które spotkały się na torze testowym Volkswagena, Ehra-Lessien, który mieści się niedaleko Wolfsburga.

Najdłuższa jego prosta ma aż 10 kilometrów długości. To właśnie w tym miejscu Andy Wallace ustanowił rekord prędkości, osiągając 490,484 km/h za kierownicą Bugatti Chirona Super Sport.

Na nagraniu widzimy jak obok siebie ustawiają się: Koenigsegg Agera R oraz Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse. Ten pierwszy skrywa w komorze silnika jednostkę 5.0 V8, która generuje 1140 koni mechanicznych.

Koenigsegg Agera R
Koenigsegg Agera R

Za napęd w Bugatti odpowiada poczwórnie turbodoładowane W16 o pojemności aż 8.0 litrów. Generuje ono równe 1200 koni mechanicznych i 1500 niutonometrów momentu obrotowego.

Gość leciał autostradą Porsche 918 Spyder. Nie sądził, że trafi na Koenigsegga Agera R (wideo)

Koenigsegg jest jednak o około 500 kilogramów lżejszy od Veyrona, więc bez problemu poradził sobie z Bugatti. Tutaj panowie startowali z prędkości aż 250 km/h i w kilkanaście sekund udało im się osiągnąć ponad 350 km/h.

https://youtu.be/QVoVzAqZcC0