Przez okno ujrzał swe marzenie. Wyleciał z domu w “skietach i klapkach” zrobić zdjęcie F40 (wideo)

Ferrari wyprodukowało tylko 1315 egzemplarzy modelu F40. Jest to jeden z najbardziej ikonicznych samochodów, które wyjechały kiedykolwiek z fabryki w Maranello.

Nad łóżkami wielu z miłośników motoryzacji wisiały, lub nadal wiszą plakaty z właśnie tym autem. Któż z nas nie zna jego kształtów detali takich jak wielki spojler czy podnoszone reflektory.

Zaparkował Ferrari F40 jak służbową Skodą Fabią. Milimetry dzieliły go od katastrofy (wideo)

Ferrari F40
Ferrari F40

Nic więc dziwnego, że gdy takie Ferrari F40 pojawia się na ulicy, niektóre osoby mogą reagować dość „dziwnie”. Jednym z przykładów może być gość, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Zauważył on przez okno, że na drodze pod domem przejeżdża właśnie takie auto. Nie myślał długo i wybiegł na dwór, aby zrobić sobie zdjęcie. Najwidoczniej nigdy wcześniej nie miał okazji podziwiać F40 na żywo.

Nie przeszkadzało mu nawet to, że jedynym jego ubiorem były krótkie spodenki, klapki i skarpetki. Bardzo możliwe, że wyskoczył on prosto z kanapy przed telewizorem. Trochę mu się nie dziwimy.

Ferrari F40
Ferrari F40

Ferrari F40 napędzane jest przez podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 2.9 litra. Generuje on moc 478 koni mechanicznych oraz 577 niutonometrów momentu obrotowego.

Wyciągnął z garażu swoje Ferrari żeby świętować 75-lecie marki. Skasował F40 za 10 mln zł (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi w tym ponad 30-letnim aucie 4,1 sekundy. Maksymalna prędkość, do jakiej jest w stanie się rozpędzić F40 to 324 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez MonacoPetrol (@monacopetrol)