Przekroczył prędkość i trafi na rok do więzienia. Żona wpadła po auto i też idzie za kratki (wideo)

Mogłoby się wydawać, że osoby, które są poszukiwane przez policję, zazwyczaj będą starały się unikać niepotrzebnego „przypału”. Jak się jednak okazuje, niektórzy mają to gdzieś.

Policjanci z grupy SPEED z powiatu krakowskiego zauważyli podczas swojej służby pędzący samochód. Kierowca Opla Vectry przekroczył prędkość o 32 km/h.

Kierowca ciężarówki poszukiwany. Nawet nie zauważył, że zepchnął z drogi osobówkę (wideo)

Funkcjonariusze przystąpili do akcji i włączyli „koguty”. Początkowo sprawca myślał, że ucieknie i jeszcze mocniej przyspieszył. Dopiero po około 2 kilometrach zwątpił i się zatrzymał.

Jak się okazało, 36-latek siedzący za kierownicą jest poszukiwany. Powinien siedzieć przez rok w więzieniu za zmuszanie groźbą innej osoby do określonego zachowania.

Oprócz tego, posiada on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w momencie zatrzymania był pijany. Do alkomatu wydmuchał bowiem 1.5 promila alkoholu. To jednak nie koniec historii.

W aucie przebywała jeszcze jego 7-letnia córka, więc wezwano partnerkę sprawcy, aby przejęła samochód. Gdy ta przybyła na miejsce i sprawdzono jej dane w systemie, okazało się, że ona również jest poszukiwana.

Kobieta miała jeszcze do odsiadki okres dwóch miesięcy. Oczywiście również natychmiast została zatrzymana. Dziecko przekazano ostatecznie dziadkowi, który na szczęście nie miał problemów z prawem.

Ukrainiec “cisnął” 200 km/h pod zamykającymi się szlabanami. “Uciekał przed policją” (wideo)

Kierujący Oplem odpowie za wykroczenia drogowe, jazdę pod wpływem alkoholu i z ważnym zakazem prowadzenia pojazdów, za narażenie na niebezpieczeństwo swojej córki oraz niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl