Polska firma “naprawiła” dźwięk silnika Cupry Leona. 310-konne kombi nareszcie brzmi (wideo)

Kupując nowy sportowy lub usportowiony samochód coraz trudniej o rasowe brzmienie silnika. Producenci są zmuszani do montowania kolejnych filtrów, które niestety wyciszają jednostki napędowe.

Na szczęście, nie brakuje na rynku firm, które potrafią wyciągnąć z jednostki napędowej dużo ciekawszy dźwięk. Jedną z nich jest polskie RCP Exhaust.

Polacy poprawili brzmienie silnika Toyoty GR Yaris. Zyskali dodatkową moc i moment (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz, a właściwie usłyszysz działanie jednego z ich produktów. Jest to układ wydechowy do Cupry Leona w 310-konnej wersji.

2.0 litrowa jednostka R4 ma spory potencjał, jeśli chodzi o brzmienie. Niestety, producenci często mają związane ręce i nie są w stanie z niego wycisnąć czegoś ciekawego.

Trzeba przyznać, że po zabiegu Polaków jest dużo lepiej. Dodatkowo, w układzie zastosowano klapy, które w razie potrzeby wyciszają dźwięk silnika. Przyda się to na przykład w momencie, w którym nie chcesz denerwować sąsiadów.

Polacy poprawili fabrykę. Nie stracisz gwarancji, a Twoje Audi S3 w końcu będzie brzmiało (wideo)

Pod maską takiej Cupry pracuje silnik 2.0 TSI, który generuje 310 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów. Dzięki napędowi na cztery koła czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 4,9 sekundy.