Policjanci zatrzymali “zgruzowane” BMW E36 do kontroli. “Nie mogli mu pozwolić na dalszą jazdę”

Policjantom we wsi Jazgarzew nie spodobało się BMW Serii 3, które zauważyli podczas jednego z patroli. Postanowili zatrzymać kierowcę i sprawdzić stan techniczny auta.

Już na pierwszy rzut oka było widać, że nie wszystko jest w porządku. Dodatkowo, właściciel Beemki zastosował w aucie kilka modyfikacji, które nie były zgodne z przepisami.

Bez uprawnień i badania technicznego. Jazda na motocyklu skończyła się dla nich boleśnie (wideo)

Funkcjonariusze od razu zauważyli pękniętą przednią szybę, co od razu kwalifikuje się do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, nie działały światła drogowe, kierunkowskazy ani światła stop.

BMW Serii 3 E36
BMW Serii 3 E36

Jakby tego było mało, właściciel dokonał „niedozwolonych zmian konstrukcyjnych” w układzie zawieszenia i układzie hamulcowym. Zdemontował też poduszki powietrzne.

Ciekawe, co by powiedział diagnosta widząc ten samochód na przeglądzie technicznym (wideo)

Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2000 złotych, zatrzymano dowód rejestracyjny od samochodu i zakazano dalszego poruszania się nim. Owszem, tuning to ciekawa zabawa, ale należy pamiętać, aby nie przesadzać i nie naruszać wymogów stanu technicznego, które są sprecyzowane w Ustawie Prawo o ruchu drogowym.

Źródło: KPP Piaseczno