Polestar 3 (2022) oficjalnie. Elektryczny SUV ma 517 KM i zapewnia ponad 600 km zasięgu (wideo)

Na temat Polestara 3 pojawiało się już w sieci trochę informacji. Teraz odbyła się jego oficjalna premiera i wiemy już o nim niemal wszystko.

Polestar 3 to elektryczny SUV, który dzieli platformę z nadchodzącym następcą XC90. Samochód ma aż o 9 centymetrów dłuższy rozstaw osi niż Porsche Cayenne.

Polestar 3
Polestar 3

Nad Wisłą oszaleją za tym SUV-em. Polestar 3 zapewni 600 km zasięgu i kupisz go w Polsce

Za napęd odpowiadają tutaj dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 489 koni mechanicznych. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w równe 5 sekund.

Klient może jednak doposażyć swój egzemplarz w pakiet Power Pack, który podnosi moc do 517 koni mechanicznych. Wtedy, rozpędzenie się do pierwszej setki zajmie 4,7 sekundy.

Polestar 3
Polestar 3
Polestar 3
Polestar 3

Na pokładzie znajdują się akumulatory o pojemności 111 kWh, które możemy ładować z maksymalną mocą 250 kW. Mają one pozwolić na przejechanie do 610 kilometrów (WLTP).

Stylistyka wnętrza jest bardzo minimalistyczna. Uwagę przyciąga centralnie umieszczony, pionowy ekran o przekątnej 14,5 cala, na którym obsłużysz nowy system multimedialny.

Polestar 3
Polestar 3
Polestar 3
Polestar 3

Na liście wyposażenia znajdziesz między innymi 25-głośnikowy system audio Bowers & Wilkins, panoramiczny dach, automatyczne domykanie drzwi czy wyświetlacz przezierny. Auta z pierwszego roku produkcji otrzymają te opcje w standardzie.

To będzie najbezpieczniejsze Volvo w historii. Elektryczne EX90 poznamy 9 listopada (wideo)

Pierwsze egzemplarze Polestara 3 powinny się pojawić w Europie pod koniec 2023 roku. Być może do tej pory Polestar oficjalnie otworzy swoje oddziały również w Polsce.