Oto Jeep Avenger (2022). Będą go budować w Polsce. W mieście przejedziesz nim do 550 km

Na początku września 2022 roku Jeep pokazał nam kilka zdjęć i szczątkowe informacje na temat ich nowego auta. Model Avenger to pierwszy w pełni elektryczny samochód tej marki. Teraz, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, producent pochwalił się pełną tabelką z danymi technicznymi. Możemy też zobaczyć więcej zdjęć tego modelu i wiemy kiedy trafi na rynek.

Jeep Avenger
Jeep Avenger

Jeep Avenger bazuje na platformie eCMP, znanej między innymi z Peugeota e-208 czy Citroena DS3 E-Tense. Mierzy 4076 milimetrów długości, co jest wartością o 154 milimetry mniejszą niż Jeep Renegade. Łatwo więc sobie uzmysłowić jego rozmiary.

Bagażnik ma pojemność 380 litrów, ale w kabinie rozmieszczono mnóstwo schowków, gdzie dodatkowo pomieścisz 34 litry. Sam projekt deski rozdzielczej wydaje się bardzo ciekawy.

Jeep Avenger
Jeep Avenger

Na środku mamy 10,25 calowy ekran systemu inforozrywki, a przed oczami kierowcy pojawił się wyświetlacz wirtualnego kokpitu. Ten ma przekątną 7 lub 10,25 cala, w zależności od wyboru klienta.

Jeep Avenger posiada napęd wyłącznie na przednią oś. Umieszczono tam silnik elektryczny o mocy 156 koni mechanicznych i momencie obrotowym wynoszącym 260 niutonometrów.

Jeep Avenger
Jeep Avenger

W Hiszpanii oraz Włoszech dodatkowo będzie można kupić Avengera z silnikiem spalinowym. Najprawdopodobniej będzie to jednostka benzynowa o pojemności 1.2 litra. O wersji z napędem na cztery koła możemy zapomnieć.

W podłodze umieszczono akumulatory o pojemności 54 kWh, które możemy ładować z mocą do 100 kW. Mają one zapewnić zasięg do 400 kilometrów w cyklu mieszanym i do 550 kilometrów w mieście.

Jeep Avenger
Jeep Avenger

Jeep Avenger będzie produkowany w Tychach. Pierwsze egzemplarze powinny się pojawić na drogach już na początku 2023 roku. Zamówienia w polskich salonach ruszą w listopadzie 2022 roku. Będzie można wtedy pokusić się o bogato wyposażoną wersję Launch Edition.