Ostatnie Lamborghini Aventador to nawiązanie do jedynego egzemplarza Miury P400 Roadster

Po tragicznym zatonięciu statku transportującego tysiące aut z Niemiec do Stanów Zjednoczonych, Lamborghini musiało wznowić produkcję. Stracono wtedy bowiem między innymi 15 „ostatnich” Aventadorów.

Dopiero niedawno udało się dokończyć dzieło i „dobudować” egzemplarze, które trafiły na dno. Ostatnim z nich jest Aventador Roadster polakierowany błękitnym lakierem Azzuro Flake z programu Ad Personam.

Ostatni egzemplarz Aventadora jest w drodze do klienta. W 11 lat zbudowano 11 465 egzemplarzy

Teraz, Lamborghini pochwaliło się nowymi zdjęciami tego auta. Jak się okazuje, inspiracją do konfiguracji był model Miura P400 Roadster, który został zaprezentowany w 1968 roku.

Lamborghini Aventador Miura P400 Roadster
Lamborghini Aventador Miura P400 Roadster

Lamborghini Miura w wersji bez dachu nigdy nie trafiła do produkcji seryjnej. Stworzono tylko jeden egzemplarz, który widać na załączonych zdjęciach.

Ostatni egzemplarz Aventadora posiada również pasujące do Miury wnętrze. Białe i czarne materiały świetnie pasują do błękitnego koloru nadwozia.

W ciągu 11 lat produkcji Lamborghini Aventadora zbudowano aż 11 465 egzemplarzy. Każdy z nich napędzany jest wolnossącym silnikiem V12 o pojemności 6.5 litra.

Lamborghini Aventador Miura P400 Roadster
Lamborghini Aventador Miura P400 Roadster

Oto hybrydowy następca Aventadora. Właśnie tak ma wyglądać nowe Lamborghini (wideo)

Najsłabszy wariant, czyli Aventador z pierwszych lat produkcji, oferuje 700 koni mechanicznych. Najmocniejszy natomiast to wersja Ultimae, gdzie pod prawą stopą kierowca ma do dyspozycji 780 koni mechanicznych.