Obejrzał nowego SUV-a BMW z bliska. “Wnętrze modelu XM robi kosmiczne wrażenie” (wideo)

BMW doskonale wie jak stworzyć auto, o którego designie będzie się długo dyskutowało. Prawie każdy nowy model wzbudza wśród fanów skrajne emocje.

Niedawno mogliśmy to zauważyć na przykładzie nowego SUV-a. BMW XM to największy i najmocniejszy pojazd tej marki, który powstał aby świętować 50-lecie oddziału BMW M.

Chcieli “poprawić” wygląd BMW XM. Pomalowali je lakierem Sao Paulo Yellow z BMW M4 (wideo)

To hybryda typu plug-in, której napęd opiera się na 4.4 litrowym silniku V8. Kierowca ma do dyspozycji łącznie 653 konie mechaniczne oraz 800 niutonometrów momentu obrotowego.

W przyszłości zadebiutuje jeszcze mocniejszy wariant LABEL RED, gdzie moc wzrasta do 748 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 1000 niutonometrów. Musimy na niego poczekać do jesieni 2023 roku.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz z bliska obecnie oferowany wariant. Szczególnie ciekawe jest wnętrze, które częściowo wykończono skórą w stylu „vintage”.

Oto BMW XM (2022). Hybrydowy SUV z Niemiec został wyceniony na 935 tys. zł. Ma 653 KM (wideo)

Polski cennik BMW XM startuje od 935 000 złotych. Nie jest zatem ani trochę tanio, ale w zamian otrzymujemy już bardzo bogaty poziom wyposażenia standardowego i bardzo mocny silnik.