Nowy Renault Espace stanie się wielkim SUV-em? Wiemy, jak może wyglądać praktyczny Francuz

Gama modelowa wielu marek ulega drastycznym zmianom. Wiele modeli, które doskonale znamy, po prostu znika, a w ich miejsce pojawiają się zupełnie nowe auta.

Coraz częściej możemy usłyszeć o usuwaniu z oferty sedanów i kombi i dorzucaniu kolejnych SUV-ów. Najwidoczniej właśnie taki rodzaj samochodów cieszy się największą popularnością, choć nie do końca potrafimy zrozumieć dlaczego.

Oto Renault R5 turbo 3E. Francuzi udowodnili, że elektryczna motoryzacja nie musi być nudna

Istnieje duże prawdopodobieństwo, choć nie jest to jeszcze w żaden sposób potwierdzone, że Renault Espace zostanie zastąpiony SUV-em. Bardzo możliwe, że Francuzi są zdecydowani na taki ruch.

W sieci pojawiły się bowiem zdjęcia szpiegowskie zamaskowanego auta, które wygląda jak „powiększony” Austral. Ten natomiast jest następcą Kadjara i zadebiutował w marcu 2022 roku.

Renault Espace 2023 rendering
Renault Espace 2023 rendering fot. kolesa.ru

Nowy SUV miałby pomieścić w środku 3 rzędy siedzeń i zapewnić praktyczność, z której znany jest obecnie oferowany model. Nie wiemy jednak, czy zmieni się jego nazwa, czy nadal będzie to Renault Espace.

Oto następca Kadjara. Renault Austral (2022) oficjalnie. Pod maską nawet 200 KM (wideo)

Na załączonych grafikach zobaczysz jak może wyglądać szósta generacja tego modelu. Możliwe, że podczas tegorocznych targów w Paryżu Renault zaprezentuje swoje plany na przyszłość, w których wspomną coś o nowym Espace.