Nowe Volvo EX90 z ekranami jak w Tesli. “Nie mogą odwrócić uwagi od prowadzenia” (wideo)

Premiera elektrycznego flagowca od Volvo zbliża się wielkimi krokami. Nowy SUV, nazwany ostatecznie symbolem EX90, ujrzy światło dzienne już 9 listopada.

Szwedzki producent stara się nam raz na jakiś czas pokazać pewne elementy i nieco podkręcić atmosferę. Widzieliśmy już między innymi zapowiedź materiałów, z jakich wykonane będzie wnętrze.

W Volvo EX90 poczujesz się jak w domu. Szwedzi po swojemu łączą luksus i ekologię (wideo)

Teraz mamy okazję dowiedzieć się jak będzie wyglądała deska rozdzielcza, a właściwie tylko jej część. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz kierownicę oraz dwa ekrany.

Kierowca przed oczami będzie miał stosunkowo niewielki wyświetlacz wirtualnego kokpitu. Dużo więcej będzie się działo na pionowym ekranie na środku deski.

Liczba wyświetlanych informacji ma być jednak umiarkowana. Producent nie chce, aby kierowca był przytłoczony ich nadmiarem, co mogłoby odwrócić jego uwagę od prowadzenia.

To będzie najbezpieczniejsze Volvo w historii. Elektryczne EX90 poznamy 9 listopada (wideo)

Pomoże w tym oczywiście zaprojektowany od nowa system inforozrywki, którego działanie możesz po części zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Zapowiada się naprawdę ciekawie.