Novitec sprawił, że seryjne Ferrari SF90 Spider wygląda nudno. Ich wersja ma 1109 KM (wideo)

Niemiecka firma Novitec znana jest chyba wszystkim miłośnikom tuningu. Szczególnie tym, którzy interesują się modyfikacjami przeprowadzanymi na supersamochodach.

Bardzo możliwe, że już kojarzysz jeden z nowszych projektów, bazujących na Ferrari SF90 Stradale. Teraz przyszła pora na zaprezentowanie wersji Spider.

Novitec zwiększył moc w Ferrari SF90 Stradale. Nie jest to jednak ich ostatnie słowo (wideo)

Podobnie jak w przypadku coupe, mamy do czynienia ze zwiększeniem potencjału hybrydowego napędu. Kierowca nie ma już do dyspozycji „tylko” 1000 koni mechanicznych, a aż 1109.

Do tego dochodzi oczywiście kilka elementów stylistycznych, wykonanych z włókna węglowego. Szczególnie w konfiguracji z żółtym lakierem wygląda to obłędnie.

W aucie pojawiły się nowe felgi, układ wydechowy i obniżone zawieszenie, a nawet system zwiększania prześwitu na przedniej osi. Przyda się to podczas pokonywania przeszkód, takich jak progi zwalniające.

Ferrari walczy z tunerami? Gdy tylko wstawisz nowy wydech “od razu pojawia się dym” (wideo)

Niestety, nie znamy jeszcze oficjalnych osiągów. Po informacjach podanych dla wersji coupe możemy się spodziewać, że auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,4 sekundy, a od 0 do 200 km/h w około 6,6 sekundy.