Miał je tylko dostarczyć właścicielowi. Skasował Ferrari Enzo warte kilkanaście milionów złotych

W latach 2002-2004 Włosi wyprodukowali tylko 400 egzemplarzy Ferrari Enzo. Jest to kolejny po 288 GTO, F40 i F50 supercar marki z Maranello.

W komorze silnika zdecydowano się zamontować wolnossący silnik V12 o pojemności 6.0 litrów. Generuje on moc 660 koni mechanicznych i 657 niutonometrów momentu obrotowego.

Podczas jazdy próbnej rozbił Ferrari Enzo warte 13 mln zł. Tego egzemplarza już nie kupi (wideo)

Parametry te trafiają na tylną oś za pomocą 6-biegowej skrzyni sekwencyjnej. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 355 km/h.

2003 Ferrari Enzo
2003 Ferrari Enzo

Niestety, z brytyjskiej wyspy Jersey dotarły do nas smutne informacje. Jeden z egzemplarzy uległ dość poważnemu wypadkowi, w którym udział wzięła również Honda Jazz.

Okoliczności nie są jeszcze do końca znane. Wiemy jedynie, że Ferrari było prowadzone przez osobę, która miała dostarczyć auto właścicielowi. Bardzo możliwe, że skusił się on na mocniejsze wciśnięcie gazu i utracił panowanie nad autem.

Posiada jedyne Ferrari Enzo w takim kolorze. Wymienił wydech, bo seryjny był za cichy (wideo)

Zarówno Honda jak i Enzo zostały poważnie uszkodzone, co doskonale widać na załączonych zdjęciach. Obecnie, zakup używanego Ferrari Enzo wiąże się z kosztem około 17 000 000 złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Supercar Fails (@supercar.fails)