Mercedes-Benz Klasy B (2022) przeszedł lifting. Nowa kierownica i wirtualny kokpit to standard

Mercedes-Benz Klasy A po faceliftingu nie jest jedyną nowością, jaką dzisiaj zaprezentowano w Stuttgarcie. Na delikatne odświeżenie zasłużyła również Klasa B. Podobnie jak w przypadku A-Klasy, tutaj również trudno dostrzec zmiany na zewnątrz. Mamy delikatnie przeprojektowany przedni zderzak, nowy wzór świateł LED, i odmieniony grill.

2022 Mercedes-Benz Klasy B
2022 Mercedes-Benz Klasy B

Klienci mają nieco szerszy wybór jeśli chodzi o wzór felg. Do oferty dołączyły cztery nowe warianty, w tym również jeden o średnicy aż 19 cali.

Z wnętrza zniknął touchpad sterujący systemem inforozrywki, ale w zamian pojawiła się nowa kierownica ze spłaszczonym dołem. W standardzie klient otrzymuje 7-calowy ekran cyfrowych zegarów oraz 10,25-calowy ekran multimedialny.

2022 Mercedes-Benz Klasy B
2022 Mercedes-Benz Klasy B

Na wspomnianym wyżej wyświetlaczu ujrzysz nową wersję systemu MBUX. Będziesz mógł również skorzystać z usprawnionej funkcji „Hey Mercedes”, a o prywatność zadba czytnik linii papilarnych.

Co ciekawe, środkowe fragmenty komfortowych foteli wykonano w stu procentach z materiałów z recyklingu. Poprawiono też działanie niektórych asystentów bezpieczeństwa.

2022 Mercedes-Benz Klasy B
2022 Mercedes-Benz Klasy B

Cała gama silnikowa składa się ze zelektryfikowanych jednostek napędowych. Większość z nich to miękkie hybrydy, ale są również warianty typu plug-in.