Ma więcej KM niż Bugatti Veyron. Nie mógł sobie poradzić z dużo słabszymi zawodnikami (wideo)

Im większa moc pod maską, tym samochód jest szybszy. Nie zawsze jednak ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości, gdyż na tę „szybkość” wpływa jeszcze mnóstwo innych czynników.

Chociażby takich jak masa pojazdu czy sposób przenoszenia potencjału silnika na asfalt. Doskonale widać to w pojedynku zaprezentowanym na załączonym nagraniu wideo.

To auto zwalczy wszystkie Twoje kompleksy. Ma napęd na 6 kół i V8 o mocy 1200 KM (wideo)

Postanowiono na linii startu ustawić obok siebie Porsche 718 Caymana, Audi TT S oraz bazującego na pickupie marki Dodge RAM żółtego potwora. To Hennessey Mammoth 1000.

Jak sama nazwa wskazuje, pod maską mamy ogromny potencjał. Doładowany kompresorem motor V8 o pojemności 6.2 litra generuje aż 1026 koni mechanicznych oraz 1314 niutonometrów momentu obrotowego.

Rywale w tym pojedynku posiadają 2.0 litrowe silniki 4-cylindrowe o mocy 300 koni mechanicznych. Porsche korzysta z jednostki typu bokser, a Audi ze standardowej rzędówki.

Pewny wygranej ruszył spod świateł w swoim Camaro. Ośmieszył go terenowy RAM (wideo)

Mogłoby się wydawać, że z taką przewagą mocy Hennessey bez problemu poradzi sobie z Europejczykami. Nic bardziej mylnego, masa pojazdu i wiele innych czynników, zrobiły swoje.