Lamborghini Aventador SVJ vs. Ultimae. “Nie wydaje mi się, że różni je tylko 10 KM” (wideo)

Lamborghini usunęło już ze swojej oferty model Aventador. Był on z nami na rynku przez 11 lat i w tym czasie sprzedano dokładnie 11 465 egzemplarzy.

Pojawiło się oczywiście sporo limitowanych wersji. Każdy z samochodów napędzany jest natomiast przez ten sam, wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra.

Ostatnie Lamborghini Aventador to nawiązanie do jedynego egzemplarza Miury P400 Roadster

Moc zależy od konkretnego wariantu modelu. Najsłabszy Aventador daje kierowcy do dyspozycji 700 koni mechanicznych, a najmocniejszy, Ultimae, aż 780 koni mechanicznych. Trafia to oczywiście na wszystkie cztery koła.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz pojedynek dwóch najmocniejszych wariantów. Obok wspomnianego wyżej Aventadora Ultimae stanął Aventador SVJ.

Lamborghini Aventador SVJ Coupe to edycja, którą sprzedano w liczbie 900 sztuk. Dodatkowo, dobudowano 800 egzemplarzy wersji Roadster. SVJ legitymuje się mocą 770 koni mechanicznych.

Ostatni egzemplarz Aventadora jest w drodze do klienta. W 11 lat zbudowano 11 465 egzemplarzy

780-konny Aventador Ultimae jest wersją „pożegnalną”. Zbudowano 350 sztuk w wersji Coupe oraz 250 Roadsterów. Wynik pojedynku daje nam jednak pewne wątpliwości co do tak niewielkiej różnicy w mocy silnika.