Krzysztof Hołowczyc skasował swoje BMW X3 M Competition. “To było zaraz po rajdzie”

Niestety, każdy z nas jest tylko człowiekiem i nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy zdarzy się popełnić błąd za kółkiem. Tym razem taka sytuacja spotkała jednego z najbardziej znanych polskich kierowców rajdowych.

W niedzielę, 16 października 2022 roku, w okolicy miejscowości Oleszno w województwie zachodniopomorskim doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Miała ona miejsce na jednej z okolicznych dróg leśnych.

2022 BMW X3 M Competition
2022 BMW X3 M Competition

Zignorował ograniczenie i wpadł w poślizg. Przed dachowaniem uratowała go latarnia (wideo)

Prowadzone przez Krzysztofa Hołowczyca BMW X3 M Competition wypadło z drogi i dachowało. Na szczęście ani kierującemu, ani nikomu innemu nic się nie stało. Polski kierowca rajdowy wracał akurat z Rajdu Baja 22 Drawsko, w którym brał udział.

Policjanci nie ukarali kierowcy żadnym mandatem, zdecydowali się jedynie pouczyć Pana Krzysztofa. Dowód rejestracyjny od auta został zatrzymany, gdyż oczywiście nie nadawało się ono już do jazdy.

2022 BMW X3 M Competition
2022 BMW X3 M Competition

Pod maską tego niemieckiego SUV-a pracuje 3.0 litrowy silnik R6. Generuje on moc 510 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 600 niutonometrów.

Aston Martin faktycznie nie nadaje się do obsługi F1. “Prawie wydachował auto medyczne” (wideo)

Trafia to wszystko na cztery koła, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa tylko 4,1 sekundy. W wersji po liftingu moment obrotowy wzrósł o 50 niutonometrów, a czas sprintu do setki skrócił się do 3,8 sekundy.