Kiedy myślisz, że Twoje Bugatti jest wyjątkowe. “Wtedy wjeżdża on, cały na fioletowo” (wideo)

Wchodząc w posiadanie auta takiego jak Bugatti Chiron możesz się poczuć naprawdę wyjątkowo. Gdziekolwiek się nie pojawisz na ulicy, wszyscy będą zwracali na Ciebie uwagę.

Wiele osób, nawet tych, którzy nie interesują się motoryzacją, słyszało już kiedyś tę nazwę. Być może nawet wiedzą, że „pod maską” pracuje silnik o mocy aż 1500 koni mechanicznych.

Lewis Hamilton sprzedał swoje Pagani Zonda 760 LH. Nie uwierzysz, jak dużo kasy na tym zarobił

Zdarzają się jednak takie sytuacje, w których wzrok większości osób zostanie odwrócony w inną stronę. Chociażby wtedy, gdy w okolicy pojawi się jeszcze rzadsze auto.

Tak stało się na załączonym nagraniu wideo. Urok Bugatti Chirona został przyćmiony przez Pagani Zondę w wyjątkowej odmianie 760 Viola. Jest tylko jeden taki samochód na świecie.

Za napęd odpowiada tam silnik V12 o pojemności 7.3 litra. Na tylną oś trafia aż 760 koni mechanicznych i 780 niutonometrów momentu obrotowego.

Jesienna przejażdżka 1 z 5 egzemplarzy Pagani z finałem w rowie. Zonda pokazała pazur (wideo)

Fioletowy lakier nie był obecny jednak na tej karoserii od początku. Najpierw ten egzemplarz był błękitny i należał do jednego z chińskich miliarderów. W 2016 roku przemalowano go na widoczny na nagraniu lakier i samochód zmienił właściciela.