Jeszcze żadna nie trafiła do klienta, a już zdążyli ją rozbić. Pierwsza Corvette Z06 C8 poległa

Kiedy na rynek wprowadzany jest nowy model, albo specjalny jego wariant, niestety praktycznie zawsze musi nastać moment, w którym dowiemy się o pierwszym rozbitym egzemplarzu. Teraz mamy właśnie takie smutne wieści.

Chodzi tym razem o Corvette w odmianie Z06, która zadebiutowała pod koniec października 2021 roku. To najmocniejsza póki co odmiana tego modelu.

Nowy Chevrolet Corvette Z06 (2023) oficjalnie. 679 KM i odcinka przy 8600 obr./min (wideo)

Samochód ten od razu zaczął się cieszyć ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Czas oczekiwania na nowy egzemplarz, już kilka dni po premierze, wydłużył się do kilku lat.

W sieci pojawiły się zdjęcia pierwszego egzemplarza, który uległ wypadkowi. Najprawdopodobniej jednak za kółkiem siedział któryś z pracowników Chevroleta, gdyż żaden z samochodów nie trafił jeszcze do klienta.

Pod maską Z06 pracuje wolnossące V8 o pojemności 5.5 litra, które kręci się do 8600 obrotów na minutę. Silnik ten generuje 679 koni mechanicznych oraz 623 niutonometry.

Na tę animację z zegarów Chevroleta Corvette Z06 niektórzy poczekają nawet 4 lata (wideo)

Napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś. Dzięki zastosowaniu tylnych opon o szerokości 345 milimetrów, czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,7 sekundy.