Jay Leno sprawdził co potrafi Rimac Nevera. Wie już wszystko o 1914-konnym elektryku (wideo)

Jay Leno to nazwisko, którego nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu miłośnikowi motoryzacji. Znany amerykański komik posiada potężną kolekcję samochodów.

Prowadzi również kanał na YouTube, gdzie od czasu do czasu przedstawia różnego rodzaju auta. Tym razem, bohaterem jednego z odcinków jest jeden z najszybszych samochodów na świecie – Rimac Nevera.

Elektryczny Rimac Nevera szybki jak błyskawica. Nawet samoloty nie mają “podejścia” (wideo)

Jay Leno przejechał się 1914-konnym autem elektrycznym i porozmawiał z osobą, która wie na temat tego samochodu dosłownie wszystko. Miroslav Zrncevic jest inżynierem Rimaca i uczestniczył w projektowaniu Nevery od samego początku.

Nagranie może nie jest za krótkie, bo trwa ponad 48 minut, ale można się z niego dowiedzieć naprawdę ciekawych informacji. Jeśli więc masz wolny wieczór, zapraszamy na seans.

Dla przypomnienia, Rimac Nevera posiada aż cztery silniki elektryczne – po jednym na każde z kół. Łącznie generują one 1914 koni mechanicznych oraz 2360 niutonometrów momentu obrotowego.

Motocyklista się zagapił i przywalił w Rimaca za 9 mln zł. “Jego ubezpieczyciel już płacze” (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to zaledwie 1,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 412 km/h. Chorwacki producent sprzeda tylko 150 egzemplarzy i każdy z klientów musi zapłacić za auto co najmniej 9 milionów złotych.