Gęsta mgła na drodze, ale on musi wyprzedzić swoim BMW. “Zapomniał mózgu z domu” (wideo)

Jazda przy ograniczonej widoczności bywa bardzo niebezpieczna. Nie są to tylko ulewne opady deszczu, ale też na przykład gęsta mgła, która unosi się nad powierzchnią.

Wtedy, oprócz zastosowania odpowiedniego oświetlenia, powinniśmy kilkukrotnie bardziej uważnie prowadzić. W sytuacjach awaryjnych mamy bowiem dużo mniej czasu na odpowiednią reakcję.

Na dziennych we mgle wyprzedza pod górkę TIR-a. “Pcha się do krainy wiecznej ciemności” (wideo)

Manewr taki jak na przykład wyprzedzanie, powinien być wykonywany tylko w jednym przypadku. Gdy mamy więcej niż sto procent pewności o możliwości jego bezpiecznego zakończenia.

Niestety, kierowca BMW Serii 1 Coupe E82 totalnie o tym zapomniał. Na załączonym nagraniu wideo możemy zobaczyć pośpiech i bezmyślność, która mogła się skończyć tragicznie.

Podczas wyprzedzania o mały włos nie doszło do zderzenia czołowego. Autor nagrania był przerażony tym, co zobaczył. Wcale mu się nie dziwimy. Na żywo musiało to wyglądać jeszcze dramatyczniej.

Mimo mgły musiał przycisnąć swoim bawarskim myśliwcem. “200 miał momentalnie” (wideo)

W dalszej części nagrania widzimy kolejną podobną sytuację, tym razem z udziałem Fiata. Mamy wrażenie, że tam było jeszcze bliżej do wypadku.