Ford GT LM Heritage Edition. To ostatnia okazja do zakupu tego modelu. Otrzymają ją 22 osoby

Już na początku 2022 roku w sieci pojawiły się informacje na temat zakończenia produkcji Forda GT. Producent zdecydował się na wypuszczenie kilku limitowanych edycji Heritage Edition.

Teraz mamy do czynienia z ostatnią z nich, która oddaje hołd zwycięstwu w wyścigu LeMans w 2016 roku. Na torze wyścigowym Circuit de la Sarthe Ford GT pojawił się na pierwszym i trzecim miejscu podium.

Ford GT LM Heritage Edition
Ford GT LM Heritage Edition

Ford GT Holman Moody Heritage Edition (2022) oficjalnie. Upamiętnia “pogrom” z LeMans 1966

Sprzedane zostaną tylko 22 egzemplarze Forda GT LM Heritage Edition. Będą go mogli kupić tylko wyselekcjonowani przez producenta klienci, którzy mają już w swojej kolekcji wyjątkowe modele tej marki.

Auto będzie się wyróżniało akcentami w kolorze niebieskim lub czerwonym – w zależności od wyboru klienta. Opcjonalnie mogą sobie oni zażyczyć kilka elementów z karbonu barwionego na jeden z wspomnianych wyżej kolorów.

Ford GT LM Heritage Edition
Ford GT LM Heritage Edition

Oprócz tego mamy wyjątkowe karbonowe felgi w rozmiarze 20 cali, oraz tytanowy wydech wykonany techniką druku 3D. Wewnątrz pojawiły się fotele w dwóch różnych kolorach oraz specjalna plakietka.

Ta została wykonana metodą druku 3D z przetopionego wału korbowego Forda GT LM o numerze 69, czyli zwycięscy wyścigu LeMans z 2016 roku. Każdy z 22 egzemplarzy będzie miał zatem w sobie kawałek historii.

Ford GT LM Heritage Edition
Ford GT LM Heritage Edition
Ford GT LM Heritage Edition
Ford GT LM Heritage Edition

Nie ma tutaj oczywiście żadnych zmian, jeśli chodzi o napęd. Nadal mamy do czynienia z podwójnie turbodoładowanym silnikiem V6 EcoBoost o pojemności 3.5 litra. generuje on 656 koni mechanicznych i 746 niutonometrów.

Ford GT 64 Heritage Edition (2021) nawiązuje do pierwszych prototypów Forda GT40 z 1964

Parametry te są przekazywane na tylną oś za pomocą 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej. Dzięki temu czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 347 km/h.