Ferrari to unikatowe auto w każdym calu? “Ten dźwięk znajdziesz też w Fiacie Ducato” (wideo)

Kupując auto pokroju McLarena, Lamborghini czy Ferrari masz nadzieję, że w Twoje ręce wpada coś naprawdę wyjątkowego. Nie jest jednak żadną nowością, że nawet takie marki szukają oszczędności.

Jeszcze do niedawna Ferrari należało do koncernu Fiata. Niektóre części były zatem wykorzystywane zarówno w autach jednej jak i drugiej marki.

Ferrari Purosangue jeździ lepiej niż niejedno auto sportowe. “Ile osób pojedzie nim na tor?” (wideo)

W legendarnym Ferrari Enzo można było na przykład znaleźć boczne kierunkowskazy, które były identyczne jak chociażby w Fiacie Seicento. Współcześnie również można się doszukać pewnych podobieństw.

Ferrari F8 Tributo
Ferrari F8 Tributo

Właściciel Ferrari F8 Tributo zauważył wspólną cechę swojego supersamochodu z Fiatem Ducato. Dźwięk ostrzegawczy podczas wrzucenia biegu wstecznego w dostawczaku jest identyczny jak odblokowania alarmu w Ferrari.

Kosztujące około 1 500 000 złotych auto posiada podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 3.9 litra. Generuje on 720 koni mechanicznych oraz 770 niutonometrów momentu obrotowego.

Pojechał na zakupy swoim Ferrari, żeby wszyscy widzieli. “Nie zmieścił torby w bagażniku” (wideo)

Trafiają one na tylną oś, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. Na niemieckiej autostradzie rozpędzimy się maksymalnie do 340 km/h.

https://youtu.be/K0B5d9KHQj8