Ferrari Purosangue jeździ lepiej niż niejedno auto sportowe. “Ile osób pojedzie nim na tor?” (wideo)

Purosangue to model Ferrari, na który wielu klientów czekało od wielu lat. Jest to bowiem pierwszy SUV tego włoskiego producenta, który z pewnością będzie się cieszył ogromną popularnością.

Ferrari nie zamierza jednak sprawić, żeby samochód ten był równie często spotykany na drogach co Lamborghini Urus. Włosi chcą, aby rocznie liczba sprzedanych Purosangue wyniosła maksymalnie 25% produkcji wszystkich oferowanych przez siebie modeli.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue

Ferrari Purosangue (2022). 4-osobowy SUV ma pod maską V12 o mocy 725 KM (wideo)

Inżynierowie z Maranello mocno się postarali, aby jazda SUV-em przypominała bardziej doświadczenia z prowadzenia sportowego coupe. Oglądając załączone nagranie wideo można stwierdzić, że chyba się to udało.

Kierowca testowy zabrał jeden z zakamuflowanych egzemplarzy na przejażdżkę po torze Fiorano. Doskonale tam widać jak szybki jest to samochód i z jaką łatwością i precyzją pokonuje zakręty. Nie brakuje też oczywiście kontrolowanej nadsterowności.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue

Pod maską Ferrari Purosangue pracuje wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Kierowca dostaje do dyspozycji 725 koni mechanicznych oraz 716 niutonometrów momentu obrotowego.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi tutaj 3,3 sekundy, a prędkość maksymalna tego 4-osobowego SUV-a to 310 km/h. Jesteśmy bardzo ciekawi ilu klientów zdecyduje się na tak szybką jazdę po torach wyścigowych swoimi Purosangue.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue

Kierowcy testowi nie oszczędzają Purosangue. V12 głośno ryczy pod maską SUVa Ferrari (wideo)

Każdyy z nich będzie musiał zapłacić co najmniej 390 000 euro, bo tyle wynosi cena bazowego egzemplarza. Zapewne wystarczy zaledwie delikatne doposażenie, aby przekroczyć barierę 2 milionów złotych.