“Depnął” swoim Maserati na oczach policjantów. W kilkanaście sekund zgarnął 24 punkty (wideo)

Właściciele sportowych samochodów marek premium nie zawsze potrafią utrzymać emocje na wodzy. Od czasu do czasu zdarzy im się wykorzystać potencjał auta w miejscu, w którym nie jest to dozwolone.

Funkcjonariusze drogówki z miejscowości Strzelce Krajeńskie trafili ostatnio na posiadacza białego Maserati. Niestety, nie popisał się on grzeczną jazdą.

Wyjechali swoimi zabawkami na miasto. Gość z Rolls-Royce Cullinana poczuł się “biedny” (wideo)

Policyjny wideorejestrator uwiecznił nie tylko manewr wyprzedzania w nieprawidłowym miejscu, ale również przekroczenie prędkości. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać 44-latka.

Mężczyzna został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 1800 złotych. Do jego konta kierowcy dopisano jednocześnie aż 24 punkty.

Brakuje mu zatem jeszcze jednego punktu, aby stracić prawo jazdy i zostać skierowanym na kontrolny egzamin. Wystarczyło zaledwie kilkanaście sekund, aby doprowadzić do takiej sytuacji.

Poszedł Dusterem jak przecinak. Wystarczyło 18 sekund, by zgarnął 29 punktów karnych (wideo)

Nie wiemy z jakim dokładnie wariantem Maserati Ghibli mamy do czynienia. Pod maską tego modelu można znaleźć jednostki o pojemności od 2.0 do 3.8 litra i mocy od 250 do 580 koni mechanicznych.

https://youtu.be/YBM3Vyu5e-8

Źródło: lubuska.policja.gov.pl