Był pewny, że jego “Beemka” jest szybka. Zbladł gdy zobaczył co zrobił z nim jego rywal (wideo)

Czasami możesz mieć wrażenie, że Twój samochód jest najszybszy w okolicy. Zazwyczaj jednak w końcu trafisz na kogoś, kto pokaże Ci „gdzie raki zimują”.

Autor załączonego nagrania wideo ma do dyspozycji BMW X5 w wydaniu M Competition. Nie jest to oczywiście najszybszy model w ofercie tego producenta, ale zdecydowanie nie można o nim powiedzieć, ze jest powolny.

BMW X5 xDrive40i vs Range Rover Velar P400. Który z producentów nas oszukuje? (wideo)

Pod maską pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.4 litra. Generuje on moc 625 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 750 niutonometrów.

Wielki SUV potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 3,8 sekundy. Jego prędkość maksymalna to standardowo 250 km/h, ale można elektroniczny ogranicznik przesunąć na wartość 290 km/h.

Porsche 911 GT2 RS Manthey Racing
Porsche 911 GT2 RS Manthey Racing

Na nagraniu zorganizowano wyścig z autem, który nosi tytuł najszybszego seryjnego samochodu drogowego na torze Nurburgring. To Porsche 911 GT2 RS z pakietem od Manthey Racing.

Napędza go podwójnie turbodoładowany, 6-cylindrowy bokser o pojemności 3.8 litra. Na tylną oś trafia 700 koni mechanicznych oraz 750 niutonometrów.

Podniósł moc w swoim Porsche 911 GT2 RS. “840 KM na tylnej osi już ciężko okiełznać” (wideo)

Pojedynek ten miał za zadanie pokazać jak duża różnica jest między naprawdę szybkim SUV-em, a prawdziwym sportowym autem. Kierowca BMW przecierał oczy ze zdziwienia.