Audi TT RS Iconic Edition (2022). Limitowana edycja na pożegnanie ze stylowym coupe (wideo)

Audi R8 Coupe GT RWD nie jest jedyną limitowaną nowością, którą właśnie zaprezentował producent z Ingolstadt. Tego samego dnia swą premierę miało jeszcze jedno wyjątkowe coupe.

Niestety, tutaj również mamy do czynienia z „pożegnalną” edycją. Tym razem chodzi o model TT, w najbardziej wyczynowej drogowej wersji oznaczonej literkami RS.

Audi TT RS Iconic Edition
Audi TT RS Iconic Edition

Oto Audi R8 Coupe GT RWD (2022). Ostatnie spalinowe R8 V10 kupią tylko 333 osoby (wideo)

Audi TT RS Iconic Edition zostanie sprzedane tylko 100 klientom w Europie. Będzie można stać się jego właścicielem w pierwszym kwartale 2023 roku, płacąc za niego co najmniej 113 050 euro, czyli około 545 000 złotych.

Każdy ze 100 egzemplarzy posiada w standardzie pakiet aerodynamiczny, polakierowany jest kolorem Nardo Gray i posiada mnóstwo czarnych i karbonowych dodatków. TT RS Iconic Edition wygląda naprawdę imponująco.

Audi TT RS Iconic Edition
Audi TT RS Iconic Edition
Audi TT RS Iconic Edition
Audi TT RS Iconic Edition

W środku pojawia się ciemna skóra i alcantara, którą rozświetlono żółtymi przeszyciami. Na gałce wybieraka 7-biegowej skrzyni S tronic znajdziesz numer seryjny swojego egzemplarza.

Pod maską nie zaszły żadne zmiany. Nadal mamy do czynienia z genialnym silnikiem 5-cylindrowym o pojemności 2.5 litra. Generuje on 400 koni mechanicznych i 480 niutonometrów momentu obrotowego.

Audi TT RS Iconic Edition
Audi TT RS Iconic Edition

Porównali wszystkie generacje Audi RS3. “Nowy model przegrał tylko w jednym zadaniu” (wideo)

Na pokładzie znajduje się oczywiście napęd Quattro, który zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi natomiast 280 km/h.