Audi A6 C7 w sedanie bawi się jak prawdziwą terenówką. “Wystarczyło zmienić opony” (wideo)

Z jazdą w terenie kojarzą nam się zazwyczaj sporych rozmiarów auta z nadwoziem typu SUV. Możemy czasami jednak spotkać odstępstwa od tej reguły.

Na załączonym nagraniu możesz zobaczyć w akcji projekt stworzony na bazie Audi A6 w wersji sedan. Wystarczyło tylko kilka przeróbek, żeby samochód świetnie sobie radził w off roadzie.

Ma stare Audi Q7 Quattro, by wszędzie wjechać. “Pięknie zgasił niedowiarków w lesie” (wideo)

Właściciel zdecydował się przede wszystkim na zmianę kół. Felgi z ogumieniem terenowym to podstawa do tego typu przygód poza asfaltem. Jak widać, spisują się znakomicie.

Seryjny napęd Quattro radzi sobie w takich warunkach świetnie. Niestety, nie wiemy jaka jednostka napędowa pracuje pod maska. Najprawdopodobniej jest to jakieś 3.0 litrowe V6.

Benzynowe 3.0 TFSI oferowano w wariantach o mocy od 300 do 333 koni mechanicznych. Wysokoprężne jednostki 6-cylindrowe legitymują się natomiast mocą od 218 do 326 koni mechanicznych.

Mercedes nie dał rady. Wtedy nadjechał “panicz w Audi quattro” z czarnymi szybami (wideo)

Jak widać, po pewnych przeróbkach można się w terenie pobawić nawet rodzinnym sedanem. Warto jednak, podobnie jak w tym przypadku, zamontować wyciągarkę. Może się przydać wtedy, gdy przesadzimy z ambicjami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Roadless Life (@roadlesslife)