Został rekordzistą, bo “spanikował”. Kierowca BMW uderzył w radiowóz i “zarobił” 55 punktów

Odświeżony taryfikator punktów karnych działa już od soboty, 17 września. Pierwsi kierowcy stali się już ofiarami nowej „punktacji” za wykroczenia. Oczywiście, na własne życzenie.

Rekordzistą, póki co, jest 35-letni mężczyzna ze Staszowa w województwie świętokrzyskim. W niedzielne przedpołudnie dopisano do jego konta aż 55 punktów karnych.

Autobusem szybciej niż samolotem. Kierowca zgarnął 20 punktów i 4 tys. zł mandatu (wideo)

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli jadące z nadmierną prędkością czerwone BMW Serii 1. Pierwszy pomiar wykazał 121 km/h. Miało to miejsce w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalna szybkość to 50 km/h.

Oprócz tego mężczyzna postanowił wyprzedzić kilka samochodów na przejściu dla pieszych. Gdy funkcjonariusze wyprzedzili pirata i zajechali mu drogę, ten postanowił podjąć próbę ucieczki.

Radiowóz policyjny BMW Serii 1
Radiowóz policyjny BMW Serii 1 fot. swietokrzyska.policja.gov.pl

Uderzył w blokujący go radiowóz, ale na szczęście nie odjechał zbyt daleko. Policjantom tłumaczył się, że spanikował, bo przestraszył się, że straci prawo jazdy.

“Rajdowiec” z Opla Merivy nałapał 31 punktów w dwie minuty. Skończyło się bez mandatu (wideo)

35-latek został ukarany mandatami karnymi o łącznej wysokości 8200 złotych. Do jego konta dopisano również aż 55 punktów karnych. Będą tam one obecne przez dwa lata od momentu uregulowania należności.

Źródło: swietokrzyska.policja.gov.pl