Znalazł sposób na inflację. Materiałami ze sklepu budowlanego obniżył spalanie Subaru (wideo)

Rosnące ceny paliw zmuszają niektórych kierowców do zmiany stylu jazdy. Obniżenie wyniku średniego spalania może pozwolić nam zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

Należy więc stosować techniki ecodrivingu, których jest naprawdę sporo. Korzystanie z nich potrafi niekiedy w znacznym stopniu poprawić ekonomię jazdy.

VW Passat 1.9 TDI pokazał swoją siłę. “Non stop do dechy, a spalanie poniżej dyszki” (wideo)

Bohater załączonego nagrania wideo postanowił zrobić jednak coś innego. Chciał sprawdzić ile uda mu się zaoszczędzić, jeśli zmodyfikuje aerodynamikę swojego auta.

Pacjentem stało się Subaru Impreza w wersji kombi. Samochodem bez żadnych poprawek udało się uzyskać spalanie na poziomie 6,6 litra na 100 kilometrów.

Aby poprawić aerodynamikę, gość postanowił wydłużyć tylną część nadwozia. Wykorzystał do tego ogólnodostępne materiały ze sklepu budowlanego.

Może się to niektórym wydawać śmieszne, ale ostatecznie okazało się, że to działa. Z takim „plecakiem”, średnie spalanie Subaru spadło do 5,8 litra na setkę.

Dla tego szpanera z Golfa wygląd najważniejszy. “Z każdym tankowaniem zdejmuje koło” (wideo)

Różnica może nie jest ogromna, ale jest. To pokazuje jak duże znaczenie w spalaniu ma opływ aerodynamiczny samochodu. Szczególnie ważne jest to również w autach elektrycznych.