Zadebiutuje pod koniec 2023, ale już wiemy jak może wyglądać. Oto nowy Volkswagen Tiguan

Niedawno w sieci pojawiło się sporo zdjęć szpiegowskich, których bohaterem jest Volkswagen Tiguan trzeciej generacji. Niemcy testują oczywiście skutecznie zakamuflowane egzemplarze nowego SUV-a.

Maskowanie nie jest jednak na tyle mocne, aby graficy komputerowi nie mogli stworzyć pierwszych renderingów. Dzięki nim wiemy, czego możemy się spodziewać.

To ostatni dzwonek na zakup Golfa, Tiguana i Passata. Volkswagen mocno ograniczy ofertę

Na załączonych zdjęciach widzimy jedną z wizji, w której wykorzystano elementy z modeli z gamy ID. Nowy Volkswagen Tiguan nie będzie autem elektrycznym, ale z pewnością stylistycznie będzie do nich nawiązywał.

Volkswagen Tiguan 3
Volkswagen Tiguan 3 fot. kolesa.ru

Premiery tego modelu powinniśmy się spodziewać dopiero pod koniec 2023 roku. Z tego co udało nam się ustalić, produkcja trzeciej generacji Tiguana ma ruszyć w lutym 2024 roku.

Wcześniej będziemy jeszcze świadkami wprowadzenia na chwilę do oferty obecnie znanego nam modelu po faceliftingu. Volkswagen Tiguan 3 również zyska wariant z przedłużonym rozstawem osi, nazwany Allspace.

Volkswagen Tavendor (2022) oficjalnie. “Wąsy” to za mało. Nowy SUV ma podświetlane błotniki

Pod maskę z pewnością trafią zelektryfikowane jednostki napędowe, w tym hybryda typu plug-in. Naszym zdaniem nadal jest to jeden z najlepiej prezentujących się modeli w tym segmencie.