Wyjechał na deszcz 1 z 499 Ferrari LaFerrari. 963 KM sprawiły, że skończył na barierkach (wideo)

Posiadacze wyjątkowych supersamochodów nie przepadają za wyjeżdżaniem nimi na drogi w niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych. Wystarczy, że zaczyna padać deszcz i większość z nich zamyka swoje garaże.

Właściciel widocznego na załączonym nagraniu wideo LaFerrari uznał jednak, że wyprowadzi swoje limitowane Ferrari na „spacer”. Niestety, nie skończyło się to najlepiej.

Na oczach właściciela zniszczył Ferrari LaFerrari warte 17 mln zł. “Wysiadaj. Ale już!” (wideo)

Podczas jazdy na jednej z filipińskich dróg szybkiego ruchu stracił panowanie nad 1 z 499 egzemplarzy tego modelu. Samochód wpadł w poślizg i wylądował na barierkach.

Na tylną oś tego samochodu trafiają aż 963 konie mechaniczne oraz ponad 900 niutonometrów. Nic więc dziwnego, że w takich warunkach trudno opanować LaFerrari. Szczególnie gdy przesadza się z prędkością.

Dokładnych okoliczności zdarzenia jeszcze nie znamy, będzie je ustalała policja. Kierowcy na szczęście nic się nie stało, ale z pewnością nie jest on najszczęśliwszy. W końcu zniszczył auto warte około 17 milionów złotych.

Popisując się prawie rozbił swoje LaFerrari. Nie wzruszyło go to i po chwili świrował dalej (wideo)

Zapewne auto trafi teraz do Maranello, gdzie przejdzie proces naprawy. Właściciel z pewnością już sobie wyobraża jaka kwota pojawi się na fakturze za usługę.