Wygląda jak nieudana replika “mistrza z szopy”. To jeden z najrzadszych modeli Ferrari na świecie

Widoczne na załączonych zdjęciach auto może na pierwszy rzut oka wyglądać jak nieudana replika któregoś z modeli Ferrari. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej.

Mało kto słyszał o tym modelu. Nawet wierni fani marki z Maranello mają problem z jego rozpoznaniem. Oto 1 z 5 istniejących egzemplarzy Ferrari 288 GTO Evoluzione.

Ferrari 288 GTO Evoluzione
Ferrari 288 GTO Evoluzione

Przerobił starą Mazdę na wymarzone Ferrari F40. “Nie zobaczysz różnicy, jeśli przymrużysz oczy”

Włosi zostali zmuszeni do jego zbudowania, kiedy chcieli wziąć udział w wyścigach Grupy B. Wymogi FIA nakazywały stworzenie co najmniej 20 sztuk tego auta, aby uzyskać homologację.

Niestety, Grupę B szybko zamknięto, a to ze względu na sporą liczbę wypadków. Ferrari zdążyło zmontować więc tylko pięć egzemplarzy 288 GTO Evoluzione.

Ferrari 288 GTO Evoluzione
Ferrari 288 GTO Evoluzione

Za napęd tego auta odpowiada podwójnie turbodoładowane V8 Tipo F114 CK. Generuje ono moc 659 koni mechanicznych, co przy masie 940 kilogramów zapewnia kosmiczne wrażenia z jazdy.

Tylko trzy sztuki trafiły do prywatnych właścicieli, przez co uznaje się, że to jedno z najrzadszych Ferrari w historii. Teraz jedno z nich szuka nowego posiadacza.

Ferrari 288 GTO Evoluzione
Ferrari 288 GTO Evoluzione

Muł testowy Ferrari LaFerrari wystawiony na sprzedaż. Możesz go kupić, ale nim nie pojeździsz

Licytacja, zorganizowana przez RM Sotheby’s odbędzie się w dniach 19-21 października. Ostateczna cena z pewnością zwali nas z nóg. Wystarczy powiedzieć, że za ostatni serwis zapłacono ponad 630 000 złotych.