Właściciele Tesli mają dość jakości wykonania ich aut. Norwegowie ogłosili 24 h strajk głodowy

Nie od dziś wiadomo, że samochody marki Tesla nie należą do najlepiej wykończonych pojazdów. Właściciele miewają spore problemy z jakością wykonania.

Grupka posiadaczy Tesli z Norwegii postanowiła zwrócić uwagę na ten problem. Utworzyli specjalną stronę internetową, na której wypisali 29 najczęściej pojawiających się niedociągnięć i awarii.

O tym nie usłyszysz ani słowa od fana Tesli. Jakość wykończenia wnętrza to dramat (wideo)

Wśród nich można przeczytać na przykład o problemach z uruchamianiem auta, otwieraniem drzwi, rdzewieniem pewnych elementów czy wodzie dostającej się do bagażnika. Nie jest to natomiast jedyne, co zrobili.

Tesla Help
Tesla Help

Uznali, że sprawa nagłośni się jeszcze mocniej, gdy ogłoszą protest. Zdecydowali się na 24-godzinny strajk głodowy, co miało przyciągnąć uwagę mediów.

Nie wiemy jednak, czy sam Elon Musk dowiedział się o tej sprawie i czy ma zamiar coś z tym zrobić. Norwegia jest jednym z krajów, gdzie sprzedaje się najwięcej nowych aut elektrycznych.

Odebrał Teslę za 700 000 złotych i jest oburzony. “Elon Musk powinien się za to wstydzić” (wideo)

W 2021 roku udział bezemisyjnych aut w rynku wynosił aż 80 procent. Najchętniej kupowanym modelem była natomiast właśnie Tesla Model Y. Tuż za nią uplasował się Volkswagen ID.4.