W ofercie Peugeota od lat brakuje klientom tego modelu. Oto wizja nowego wydania RCZ (wideo)

W ofercie Peugeota brakuje obecnie modelu, który dawałby kierowcy mnóstwo frajdy z jazdy. Nie możemy już kupić ani jednego auta z oznaczeniem GTI, ani 3-drzwiowego coupe.

Na szczęście, dzięki wyobraźni grafików komputerowych, możemy podziwiać takie samochody w przestrzeni wirtualnej. Właśnie tak mógłby wyglądać jeden z tego typu samochodów, biorąc oczywiście pod uwagę obecnie panującą stylistykę.

Pod maskę Toyoty GR86 trafiła turbosprężarka. Fani od 10 lat nie mogą się doczekać takiej wersji

Autor tej wizji zasugerował się tym, że koncern w skład którego wchodzi marka Peugeot, od lat współpracuje z Toyotą. Uznał więc, że francuski samochód sportowy mógłby powstać na bazie na przykład Toyoty GR86.

Pod maską znaleźlibyśmy zatem wolnossącego boksera 4-cylindrowego o pojemności 2.4 litra. Moc 234 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 250 niutonometrów, które wędrują na tylną oś, zapewniłyby sporo frajdy z jazdy.

Peugeot 408 First Edition kupisz tylko online. W cenie dostaniesz wallboxa i kartę do ładowania

Dorzucając do tego język stylistyczny Peugeota, moglibyśmy liczyć na naprawdę ciekawą propozycję w tym segmencie. Proces „rysowania” takiego modelu zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.