Volkswagen Phaeton D2 z bliska. “Zapomniany” projekt z 2014 roku nadal robi wrażenie (wideo)

Największą limuzyną, jaką do tej pory wprowadził na rynek Volkswagen jest Phaeton. Stało się to w 2002 roku, a produkcja tego modelu trwała aż do 2016 roku.

Całkiem niedawno Volkswagen pochwalił się czymś, o czym wiedzieli tylko nieliczni. W Wolfsburgu były bowiem plany na wprowadzenie drugiej generacji Phaetona.

Volkswagen nie zapomniał o swoim Phaetonie. Tak wygląda druga generacja flagowej limuzyny

Niestety, wybuch afery Diesel Gate mocno je pokrzyżował. Volkswagen miał już niemalże wszystko przygotowane do premiery nowej limuzyny.

Dopiero teraz, po paru latach, zdecydowano się zaprezentować nam trochę informacji na temat Phaetona D2. Volkswagen opublikował też kilka zdjęć, które być może już widziałeś.

Teraz mamy szansę zobaczyć Volkswagena Phaetona D2 z bliska. Autor załączonego nagrania wideo miał okazję zobaczyć go na własne oczy i porozmawiać z szefem projektantów Grupy VAG.

Volkswagen Teramont X (2022) oficjalnie. Ma świecący znaczek “VW” i silnik VR6 pod maską

Do oferty miały trafić silniki V6 i V8 TDI, oraz benzynowe V6 i W12. Nie zabrakłoby również nowoczesnych technologii, jak chociażby przyciemnianych fotochromatycznie bocznych szyb czy bezprzewodowego ładowania baterii w hybrydowym modelu.