Urządzili sobie “spacer” na autostradzie. Gość w Audi RS3 akurat wyprzedzał poboczem (wideo)

Podróżując polskimi autostradami możemy być świadkami naprawdę różnych zachowań kierowców. Poziom kultury na drogach niestety pozostawia wiele do życzenia.

Tym razem mamy do czynienia z właścicielem Audi RS3 Sportback. Jadące z przepisową prędkością auta były dla niego jedynie przeszkodami, które za wszelką cenę starał się omijać.

Kierowca AMG nie traci ostatnich minut wakacji. “Bierze poboczem wszystkich na A2” (wideo)

Autora załączonego nagrania wideo postanowił wyprzedzić poboczem. Naprawdę niewiele brakowało, a trafiłby tam na dwóch pieszych, którzy „spacerowali” po autostradzie.

Jak się tam znaleźli? Chwilę wcześniej na nagraniu widać stojącego na poboczu Fiata Bravo z przyczepą. Najwidoczniej doszło do jakiejś awarii i nie był on w stanie jechać dalej.

Należy on najprawdopodobniej do widocznych kawałek dalej pieszych. Postanowili oni udać się pieszo po pomoc, stwarzając spore zagrożenie dla siebie i innych.

Widoczne na nagraniu Audi RS3 oferuje świetne osiągi. 2.5 litrowy silnik R5 generuje moc 400 koni mechanicznych, które pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy.

Kombinator z Focusa nie chciał dłużej stać w korku. Wjechał na pobocze, a tam “ijo ijo” (wideo)

W zależności od wyposażenia, prędkość maksymalna to 250 lub 280 km/h. Publiczna droga nie jest jednak miejscem, aby testować właściwości jezdne i skuteczność napędu Quattro.