Urwał koło Pagani za 70 mln zł uderzając w Forda Fiestę. “Bardziej głupio się nie dało” (wideo)

Właściciele naprawdę rzadkich wersji samochodów zazwyczaj trzymają je pod kocem. Nie wszyscy mają odwagę, aby wyjechać nimi na ulicę, a już na pewno nie na tyle, żeby wciskać mocno pedał gazu.

Są jednak oczywiście wyjątki i jednym z nich jest właściciel Pagani Zondy HP Barchetta, którą zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Na świecie są tylko trzy takie samochody.

Wjechał Pagani wartym 62 mln zł na zamarznięte jezioro. Lód ma prawie 0,5 metra grubości (wideo)

Auto o wartości około 60 milionów złotych potrafi zrobić ogromne wrażenie na ulicy. Tym bardziej, jeśli jest w towarzystwie Ferrari SF90 Stradale i Apollo Project Evo.

Podczas przejazdu takiej kolumny w Zagrzebiu doszło jednak do nieszczęśliwego wypadku. Kierowca Pagani stracił w pewnym momencie panowanie nad swoim hypercarem i wjechał prosto w Forda Fiestę.

Pagani Zonda HP Barchetta
Pagani Zonda HP Barchetta

Uczestnikom na szczęście nic się nie stało, ale Pagani zostało naprawdę poważnie zniszczone. Jedno z kół po prostu oderwało się od podwozia.

Lewis Hamilton sprzedał swoje Pagani Zonda 760 LH. Nie uwierzysz, jak dużo kasy na tym zarobił

W komorze silnika tego modelu pracuje 7.3 litrowy, wolnossący silnik V12, który generuje 800 koni mechanicznych i 850 niutonometrów. Trafia to oczywiście wyłącznie na tylną oś.