Tuner Zacoe poprawił 1000-konne Ferrari SF90 Stradale. “Subtelnie, funkcjonalnie i ze smakiem”

Kupując auto marki Ferrari możesz liczyć na model o świetnych osiągach i bardzo rzucającej się w oczy stylistyce. Zdarza się jednak tak, że klient ma pewien niedosyt.

Właśnie dla takich osób swoją działalność prowadzi tajwańska firma Zacoe. Tuner jest w stanie sprawić, że nawet samochody tej włoskiej marki będą wyglądały jeszcze ciekawiej.

Ferrari SF90 Stradale Zacoe
Ferrari SF90 Stradale Zacoe

Dodatkowa dawka włókna węglowego dla BMW Serii 8. Zacoe poprawia kolejne modele z Bawarii

Najnowszym przykładem ich możliwości jest pakiet dla Ferrari SF90 Stradale. Karbonowy zestaw składa się z dokładek przedniego zderzaka, progów bocznych oraz tylnego dyfuzora.

Elementy te nie tylko zmieniają wygląd auta, ale również pozwalają na zaoszczędzenie wagi i poprawiają aerodynamikę. Nie jest to jednak tak „nachalny” tuning jak na przykład u Mansory czy Noviteca.

Ferrari SF90 Stradale Zacoe
Ferrari SF90 Stradale Zacoe

Tutaj wszystko jest zrobione subtelnie, ze smakiem i wprawne oko od razu zauważy, że nie jest to seryjne Ferrari SF90 Stradale. Zacoe nie zajęło się natomiast modyfikacjami mechanicznymi.

1100-konna bestia na bazie Ferrari SF90 Stradale. Mansory “dało czadu” budując F9XX (wideo)

Uznali, że 1000 koni mechanicznych, generowanych przez hybrydowy układ oparty o 4.0 litrowe V8, wystarczy. Kierowca może poczuć przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy i osiągnąć prędkość 340 km/h.