“Terenowe” Lamborghini coraz bliżej premiery. “To może być ostatni wariant Huracana” (wideo)

Lamborghini Huracan jest z nami na rynku od 2014 roku. Najprawdopodobniej w najbliższych dniach odbędzie się premiera ostatniej jego odmiany. To auto może być dla wielu zaskoczeniem.

Włosi właśnie opublikowali kolejną zapowiedź wideo, w której głównym bohaterem jest uterenowiony wariant Huracana. Ma on nosić nazwę Sterrato i pozwalać na wjechanie supersamochodem tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe.

Lamborghini Huracan Sterrato
Lamborghini Huracan Sterrato

Nowe Lamborghini Huracan szaleje po szutrach. Idzie moda na uterenowione superauta (wideo)

Zwiększony prześwit, szerszy rozstaw kół i kilka „offroadowych” akcesoriów mają w tym skutecznie pomóc. Za napęd nadal będzie odpowiadało 5.2 litrowe V10, najprawdopodobniej o mocy 610 koni mechanicznych.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Sterrato to ostatni wariant w historii Huracana. Choć nie wykluczamy, że Włosi wpadną jeszcze na pomysł wypuszczenia bardzo limitowanej finalnej wersji.

Lamborghini Huracan Sterrato
Lamborghini Huracan Sterrato

W sieci pojawiły się już pierwsze plotki na temat następcy „Baby-Lambo”. Ma on być napędzany podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8, o bardzo ciekawej charakterystyce pracy.

Kierowca ma być w stanie kręcić jednostkę napędową aż do 10 000 obrotów na minutę, a turbosprężarki mają wkraczać do akcji dopiero po przekroczeniu 7 000 obrotów. Brzmi bardzo interesująco.

Lamborghini Huracan Tecnica (2022) oficjalnie. 5.2 V10 o mocy 640 KM napędza tylną oś (wideo)

Jeśli chodzi o datę premiery Lamborghini Huracana Sterrato, nie mamy jeszcze oficjalnych informacji. Bardzo prawdopodobne jest jednak to, że stanie się to podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, czyli w okolicach 17 października 2022.